Iaquarius.pl

Blog dla Miłośników Zwierząt, Sklepów, Weterynarzy w Warszawie

pasza
Zdrowie Zwierząt

Pasza dla zwierząt hodowlanych

Pasza to podstawowe pożywienie zwierząt hodowlanych, będące mieszanką wyselekcjonowanych składników roślinnych, zwierzęcych czy mineralnych, wzbogacone o substancje pochodzące z przemian chemicznych, jak mocznik, czy biologicznych – drożdże. Oczywiście różne pasze nadają się do karmienia różnych gatunków zwierząt. Inne składniki pasz okażą się korzystne dla trzody chlewnej, inne dla kur niosek, jeszcze inne dla krów czy koni. Aby zapewnić odpowiednie żywienie zwierzętom w naszym gospodarstwie, powinniśmy wybierać pasze pochodzące ze sprawdzonych źródeł. W sklepie internetowym www.aldomarket.pl znajdą Państwo bogatą ofertę pasz, bogatych w składniki mineralnych, które cechuje wysoka jakość, przygotowanych pod okiem specjalistów od żywienia zwierząt hodowlanych. Przed zakupem warto sprawdzić, jaka karma nada się dla konkretnych gatunków zwierząt. W rozeznaniu może Państwu pomóc niniejszy artykuł.

    • Pasza dla zwierząt hodowlanych – mieszanki bogate w składniki mineralne

    • Na jakie rodzaje możemy podzielić pasze dla zwierząt?

    • Produkty w sklepie internetowym www.aldomarket.pl – tylko wysokojakościowe pasze

Pasza dla zwierząt hodowlanych – mieszanki bogate w składniki mineralne

Aby zadbać o właściwy rozwój zwierząt hodowlanych, powinniśmy przede wszystkim zatroszczyć się o ich odpowiednią dietę. Rozwiązaniem pozostają pasze dla zwierząt, przygotowywane z myślą o konkretnych gatunkach bydła, trzody chlewnej czy drobiu, wzbogacone o niezbędne składniki mineralne, dostarczające najważniejsze substancje. Najczęściej pasze przygotowuje się w oparciu o sprawdzone i rekomendowane mieszanki składników roślinnych, zwierzęcych i mineralnych. Często zostają one dodatkowo nasycone mocznikiem czy drożdżami. Zdrowa pasza od sprawdzonego dostawcy to gwarancja właściwego rozwoju zwierząt w naszej hodowli. Często do produkcji pasz wykorzystuje się zboża – żyto, owies, jęczmień, pszenicę. Pasza zbożowa ma sporo zalet – jest lekkostrawna, cechuje ją wysoka wartość energetyczna. Oczywiście pasze mogą występować w wielu formach: sypkich, soczystych (kiszonki, zielonki) czy jako lizawki. Należy przede wszystkim zwrócić uwagę na zawartość związków mineralnych i domieszek, które zbilansują ewentualne niedobory w procesie żywienia zwierząt.

Na jakie rodzaje możemy podzielić pasze dla zwierząt?

Pasze dla zwierząt możemy podzielić na kilka rodzajów, uzależnionych od tego, z czego została wyprodukowana i jakie ma przeznaczenie. Podstawowy podział pozwala nam rozróżnić pasze gospodarskie oraz przemysłowe; pasze mineralne, zwierzęce i roślinne; jak również pasze suche, soczyste, treściwe, a także mieszanki paszowe. Dodatkowo możemy stosować, w formie uzupełnienia, sole mineralne czy mieszanki witaminowe, które pozwolą wzbogacić dietę trzody czy bydła o najważniejsze elementy. Jednak większość pasz od renomowanych producentów zawiera wystarczająco zbilansowany skład.

Produkty w sklepie internetowym www.aldomarket.pl – tylko wysokojakościowe pasze

W internetowej hurtowni rolniczej www.aldomarket.pl przygotowaliśmy dla Państwa bogatą ofertę pasz pochodzących ze sprawdzonych źródeł, odznaczających się wysoką jakością i zbilansowaną zawartością najważniejszych składników odżywczych. Wśród oferowanych produktów znajdą Państwo pasze dla bydła, drobiu oraz do hodowli przydomowej. Polecamy mieszanki paszowe mineralno-witaminowe i korektory białkowe dla krów, mleka dla cieląt, lizawki solne z mikroelementami i selenem, sypkie pasze dla kur w okresie nośności, jak również pasze dla opasów i królików.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *