Iaquarius.pl

Blog dla Miłośników Zwierząt, Sklepów, Weterynarzy w Warszawie

Zdrowie Zwierząt

Dlaczego warto zaszczepić psa?

Każdy właściciel psa wie, jak wiele radości ten zwierzak wnosi w nasze życie. To nasz członek rodziny, którego kochamy i dbamy o niego. Psiak w domu to także odpowiedzialność, choć żaden miłośnik psów tego nie przyzna.

Dbanie o pupila uważamy za coś zupełnie normalnego i naturalnego. Tak jak dbamy o każdego członka rodziny. Stąd martwimy się, gdy psu coś dolega i pielęgnujemy go w okresie choroby. Aby chronić naszego zwierzaka najlepiej regularnie odwiedzać weterynarza

, nie tylko wtedy gdy psu coś dolega. Przede wszystkim warto zadbać o szczepienie pupila. Dlaczego warto zaszczepić psa? Czy szczepienie chroni go przed chorobami?

Szczepienia obowiązkowe i dobrowolne

Bez względu na to czy adoptowaliśmy psiaka, czy go kupiliśmy warto w pierwszej kolejności umówić wizytę u dobrego weterynarza. Dlaczego? To proste. Nawet najsłodszy szczeniak potrzebuje oceny jego stanu zdrowia. Poza tym warto sprawdzić czy nie będą potrzebne szczepienia zwierzaka. Co prawda nadal pokutuje w świadomości wielu osób, że wystarczy, aby pies był zaszczepiony przeciwko wściekliźnie. Jednak to jedynie podstawa. Szczepienie przeciw wściekliźnie jest obowiązkowe i każdy właściciel psa ma obowiązek przeciw tej chorobie go zaszczepić. Jednak nie jest to jedyna szczepionka, którą warto zabezpieczyć psa. Także te chroniące przed parwowirozą, nosówką czy kleszczom i chorobom od-kleszczowym. To bardzo groźne i śmiertelne choroby. Zwierzę potrzebuje szczepień tak jak człowiek. Dzięki nim możemy psa uchronić przed zachorowaniem i zaoszczędzić mu cierpienia.

Co daje szczepienie psa?

Przede wszystkim pewność, że nasz kochany pupil jest zabezpieczony przed chorobami. Co prawda warto mieć świadomość tego, że szczepionka nie chroni w 100% przed zachorowaniem. Oczywiście, taki jest jej cel. Jednak czasem zdarza się, że psiak mimo szczepienia zachoruje. Wówczas zadaniem szczepionki jest zabezpieczenie zwierzęcia przed powikłaniami i ciężkim przebiegiem choroby. Po prostu taki psiak gdy zachoruje, choroba przebiega łagodniej, krócej i bez dalszych konsekwencji dla jego zdrowia. To ogromny komfort dla właściciela jak i dla samego psiaka. Zaniedbanie czy odpuszczenie szczepienia może mieć poważne konsekwencje Nie tylko zdrowotne, ale możemy przez swoje zaniedbanie stracić ukochane zwierzę. Zwierzęta chorują tak jak ludzie. I cierpią jak oni. Dlatego szczepienie psa powinno być dla nas oczywiste. Tym bardziej że kochamy naszego towarzysza życia i chcemy, aby był z nami jak najdłużej i w najlepszej kondycji. Dlatego szczepienia psa powinny być tak samo ważne jak dla nas, ludzi.

Często pies jest naszym najlepszym przyjacielem. Przelewamy na niego emocje i uczucia. Jednak psy żyją krócej od swych właścicieli. Jeśli chcemy, aby nasz przyjaciel był z nami jak najdłużej, zadbajmy o jego zdrowie i życie. Dzięki szczepieniom uchronimy go przed najtrudniejszym doświadczeniem w jego życiu, którym jest choroba.

Tekst pomogła przygotować Nam klinika weterynaryjna Toruń. Dziękuję za wsparcie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *