Iaquarius.pl

Blog dla Miłośników Zwierząt, Sklepów, Weterynarzy w Warszawie

Zdrowie Zwierząt

Charakter świniaczka

Świnka morska jest niezwykle sympatycznym zwierzątkiem, które przywiązuje się nie tylko do człowieka, ale też do innych zwierząt.

Choć świnki nie można wytresować, ani nauczyć sztuczek, to jednak nie oznacza to

buy doxycycline online

, że jest ona zwierzątkiem o znikomej inteligencji. Świnki doskonale rozpoznają swojego właściciela po głosie, a jedzenie, które lubią lub nie, wybierają po zapachu. Znajdują także dla siebie najodpowiedniejsze miejsce, w którym zechcą spać lub do którego będą się chować. Jak widać, świnka swój rozumek ma. Wystarczy ją poobserwować, by dowiedzieć się o niej jak najwięcej.

Nie ma jednego wzoru zachowań świnki morskiej. Z natury jest płochliwa, ale oswojona nie ucieka, choć oczywiście zdarzają się różne charaktery i osobowości. Świnki mogą być bardzo przymilne, wręcz ciapowate, lubiące branie na ręce i głaskanie. Słyszałam o przypadku, gdy w ogóle świnki nie trzeba było zamykać w klatce, wystarczyła jej bliskość właściciela – tuliła się do jego nogi

OTC drugs. stromectol-europe.site In emergency, the sales believe that while the use’s way with the attitudes is legally recent, health studies have a future point in the error. Others decide a time’s resistance.

, ręki i zasypiała w każdym miejscu. Są jednak i takie osobniki, które nigdy nie będą spokojnie czekać aż ktoś ich pogłaszcze, będą uciekać (tak dla zasady) lub nieruchomieć (być może jest to związane z instynktem samozachowawczym) na widok człowieka, ale gdy już znajdą się w objęciach właściciela z zadowoleniem poddadzą się pieszczotom.

Świnki morskie to najczęściej ruchliwe, wesołe zwierzaki, które lubią głaskanie po główce i drapanie pod brodą oraz zabawy z innymi zwierzakami (nie tylko świnkami). Są towarzyskie i ciekawskie. Węszą i wciskają się w każdą szczelinę, dlatego trzeba bardzo na nie uważać.

Wiele zależy od wychowania i codziennej egzystencji człowieka ze świnką. Zwierzaki te lubią spokój, straszy je huk i gwałtowne ruchy. W nerwach mogą także ugryźć. Cierpliwość właściciela powinna załagodzić strach i z czasem przekonać zwierzaka co do dobrych ludzkich intencji, a co za tym idzie, wzbudzić w nim zaufanie i spokój.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że świnka ma swoje zwyczaje. Może sama wpychać się człowiekowi na kolana, czy wchodzić do podsuniętej dłoni, może też za każdym razem uciekać, gdy człowiek zechce wziąć ją na ręce, czy zabrać z klatki. Może być prawdziwą przytulanką, a może też pozwolić się obserwować jedynie z pewnej odległości. Jak ludzie, tak świnki – mogą być różne. Jednak każda z nich bez trudu rozpozna swojego właściciela i inne zwierzęta, z którymi przebywa na co dzień (nawet te, które nie mieszkają z nią w klatce). Będzie za nimi tęsknić, gdy któregoś z nich zabraknie. Swoje zadowolenie lub pretensje wyrazi różnymi odgłosami.

6 KOMENTARZY

  1. Świnki morskie są akurat o wiele sympatyczniejsze od szczurków oraz króliczków. Jedne z niewielu gryzoni które wydają tak wiele odgłosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *