Iaquarius.pl

Blog dla Miłośników Zwierząt, Sklepów, Weterynarzy w Warszawie

Odpowiednie żywienie psa
Zdrowie Zwierząt

Suche karmy dla psów

Suche karmy dla psów stanowią podstawę pożywienia większości pupili w naszych domach. Biorąc ten fakt pod uwagę, warto jest sprawdzić ich skład oraz jakość.

Odpowiednie żywienie psa

Każda istota żywa, żeby właściwie się rozwijać oraz trwać w zdrowiu, potrzebuje odpowiedniego pożywienia. To co podajemy naszym zwierzętom bezpośrednio wpływa na ich kondycję, organizm, ale również samopoczucie. Niewłaściwe karmy potrafią być źródłem niedoczynności, chorób, a nawet problemów behawioralnych.

Kupując suchą karmę należy wcześniej dokładnie sprawdzić jej skład i upewnić się, że jest właściwie dobrana do naszego pupila.

Musimy pamiętać, że sposób odżywiania różni się w kolejnych etapach życia czworonoga.

Pokarm dla szczeniąt musi mieć dużo witamin i mikroelementów wspierających odpowiedni rozwój zwierzęcia. Karma dla psów aktywnych oraz psów dorosłych jest wyżej kaloryczna niż karma dla psich seniorów, ze względu na większe spalanie energii, a co za tym idzie zapotrzebowanie na składniki, które będą jej dostarczać.

Jaki skład powinna mieć karma sucha?

Najlepsze suche karmy dla psów będą zawierały w sobie duży procent mięsa.

Zbilansowane składniki powinny pochodzić ze sprawdzonych źródeł żebyśmy mieli pewność, że nie zawierają szkodliwych substancji, konserwantów lub barwników.

Unikajmy karm, które mają zbyt duża ilość zboża oraz innych wypełniaczy obciążających układ pokarmowy.

Pamiętajmy, że w momencie kiedy pies spożywa jedynie suchy pokarm należy zapewnić mu nieustanny dostęp do wody.

Pies podobnie jak my, może mieć swoje ulubione smaki i niekiedy znudzić się daną karmą. Dlatego warto jest dbać o to by wzbogacać jego dietę o zdrowe smaczki lub warzywne przekąski.

Specjalistyczne karmy suche

Zalety suchej karmy dostrzegają również producenci linii specjalistycznych. Karmy weterynaryjne zostały opracowane w oparciu o wiedzę medyczną.

Pełnoporcjowa karma weterynaryjna jest dostosowana pod daną przypadłość zwierzęcia lub schorzenie.

Bardzo ważne jest żeby zachowywać zarówno zasady podczas dawkowania jej jak i odpowiednio dobrać ją z uwzględnieniem indywidualnych problemów psa. W tym celu niezbędna jest wizyta u lekarza weterynarii. Musimy pamiętać, że większe stężenie danych minerałów może być potrzebne przy np. zaburzeniach w jakimś układzie, ale jednocześnie może obciążyć zdrowego psa.

W przypadku kiedy zauważysz niepokojące objawy u swojego zwierzęcia, udaj się do gabinetu weterynaryjnego. Wykonane badania pomogą postawić diagnozę, czy nie trzeba wprowadzić zmian w diecie.

Jako właściciele czworonogów jesteśmy za nich odpowiedzialni. Sprawmy więc wszystko by zapewnić im bezpieczeństwo oraz długie życie w zdrowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *