Iaquarius.pl

Blog dla Miłośników Zwierząt, Sklepów, Weterynarzy w Warszawie

Suche karmy dla psów
Sklepy, Producenci, Organizacje

Porównanie karm bez zbóż dla psów

Żywienie to jedna z istotniejszych kwestii, o jaką muszą zadbać właściciele psów. Dieta rzutuje zarówno na ich zdrowie, jak i samopoczucie. Chcąc wybrać odpowiedni dla swojego pupila pokarm pod uwagę należy wziąć takie czynniki, jak indywidualne cechy i potrzeby zwierzęcia (m.in. wiek, wielkość, stan zdrowia, poziom codziennej aktywności) oraz skład i wartość energetyczną produktu. Producenci karm mają do zaoferowania różne ich rodzaje. W zależności od przyjętego kryterium stosuje się różne podziały. Najpopularniejsza wydaje się być jednak klasyfikacja ze względu na zawartość wody. Rodzaje karm dla psów, jakie wymienia się w tym przypadku to: mokre, półmokre oraz suche karmy dla psów.

Mokre karmy dla psa

Pierwszym z rodzajów karm dla psów w klasyfikacji ze względu na zawartość wody są karmy mokre w formie mięsno-warzywno-zbożowych pasztetów. Wyróżniają się one dużą wilgotnością – zawartość suchej masy to jedyne 20-35%. W większości sprzedawane są w puszkach, które po otwarciu należy przechowywać w lodówce, co w niektórych przypadkach (np. podczas wyjazdów) może być niewygodne. Z tego względu wielu producentów oferuje również mokre karmy dla psa w saszetkach (jedna saszetka to jedna porcja). Tego rodzaju karmy dla psów są bardzo smaczne i droższe niż półmokre i suche karmy dla psów.

Karmy półmokre

Pośród rodzajów karm dla psów w podziale ze względu na zawartość wody obok mokrych karm dla psa wymienia się również karmy półmokre nazywane też półsuchymi. Jak sama nazwa wskazuje, zawartość wody jest w nich mniejsza niż w karmach mokrych, natomiast wyższa niż w suchych karmach dla psów – zawartość suchej masy oscyluje w granicach 40-60%. Ten typ karmy w porównaniu do pozostałych dwóch rodzajów karm dla psów jest dostępny na rynku stosunkowo od niedawna. Zanim zdecydujemy się na zakup karmy półmokrej dla swojego pupila powinniśmy dokładnie sprawdzić jej skład – niestety większość zawiera niewskazaną w żywieniu psów glicerynę.

Suche karmy dla psów

Ostatnim z rodzajów karm dla psów w podziale ze względu na zawartość wody czy też suchej masy jest karma w formie chrupek. Suche karmy dla psów zawierają ponad 88% suchej masy, przy czym 18% zawartości to białko, zaś 5% to tłuszcze.

5 KOMENTARZY

  1. Merytorycznie i przystępnie opisane 🙂 Mi bardzo podoba się polityka firmy Royal Karm. Polecam przetestować
    Swoją drogą piszę bloga, może chciałabyś zaobserwować go? W razie czego podsyłam wizytówkę: Portfele męskie z HiFashion.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *