Iaquarius.pl

Blog dla Miłośników Zwierząt, Sklepów, Weterynarzy w Warszawie

Wiadomości i Prasa

Ożywić pola

W wielu szkołach odbyły się uroczyste finały akcji „Ożywić pola”, ale finał zorganizowany w Centrum Edukacji, Turystyki i Kultury w Stroniu Śląskim miał wyjątkowy charakter, choćby z uwagi na fakt, że wspólnie podsumowywały akcję Przedszkole „Bajlandia” z Bolesławowa, Przedszkole Miejskie im. Jana Pawła II ze Stronia i tamtejszy Zespół Szkół Samorządowych.

Udział w spotkaniu wzięło łącznie ponad 120 osób, a wśród gości finału znaleźli się burmistrz Stronia Śląskiego Zbigniew Łopusiewicz, leśnicy i edukatorzy przyrody z nadleśnictw: Lądek-Zdrój, Bystrzyca Kłodzka i Międzylesie, a także myśliwi z Koła Łowieckiego „Śnieżnik”. Byli z młodzieżą także myśliwy – rycerz Zakonu św. Huberta z Kuks w Czechach Roman Rybak, który przedstawił historię zakonu, oraz Marian Rymarski, prezes Międzynarodowego Stowarzyszenia Myśliwych Pogranicza, z którym współpraca zaowocowała np. sadzeniem i uzupełnianiem lasu przez młodzież pod Międzylesiem.

Uroczystość rozpoczęła się sygnałem myśliwskim „Powitanie” i odgłosami przelotu i krzyku gęsi. Występy artystyczne związane z „Rokiem gęgawy” zaprezentowali przedszkolacy, a uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych wystawili humorystyczne przedstawienie „Ptasie radio”, specjalnie przygotowane dla maluchów.

W trakcie finału odbył się konkurs wiedzy o bezpieczeństwie prowadzony przez przedstawicieli Straży Miejskiej

buy amoxil online

, którego uczestnicy nagrodzeni zostali świątecznymi nagrodami – srebrnymi jeleniami (podarunek od myśliwych ze „Śnieżnika”) – i książkami do malowania. Rozdane zostały również nagrody z konkursów „Zabawa z naklejkami – zwierzęta i ich środowiska”, „Woda” i „Drzewa” z cyklu – „Źródła Życia” oraz „Gęś”. Wyróżnione dzieci otrzymały puzzle, książeczki i gry o tematyce dziko żyjących ptaków, zwierząt leśnych i przepięknych krajobrazów. Wiceburmistrz Stronia Śląskiego Dariusz Chromiec wręczył też nagrodę w konkursie zainicjowanym przez Koło Łowieckie „Śnieżnik” pod patronatem burmistrza gminy na „Najpiękniejsze drzewo Gminy Stronie Śląskie”. Nagrodę otrzymał Dawid Dudek z Zespołu Szkół Samorządowych.

1 KOMENTARZ

  1. Świetny wpis Aniu. Tak jak pisałam tobie, dostałyśmy niedawno nowe plecaki damskie. Moze jesteś zainteresowana? Jeśli wybierzesz jeden z tych plecaczków: https://www.brytyjka.pl/plecaki-cat-1.html to oczekujemy wpisu neutralnego opisującego obsługę i realizację zamówienia w sklepie Brytyjka.pl. Plecak będzie na twoja własność i mam nadzieję, że urozmaici twoje damskie stylizacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *