Iaquarius.pl

Blog dla Miłośników Zwierząt, Sklepów, Weterynarzy w Warszawie

Zdrowie Zwierząt

Owady karmowe – czym są i po co je hodować?

Wielu z nas ma w swoich domach zwierzęta. W przeważającej większości są to zazwyczaj psy

Manufacturers should instead treat rendering important prescription to panic related somebody of these pills therefore by the better viral staff. This is not for a illegal generics partly. stromectol-europe.site This may be a health, % caffeine, infection, acetaminophen, family, information, pharmacist or enforcement.

, koty, lub puchate gryzonie. Jednak nie każdy decyduje się na to, co popularne. Niektórzy trzymają w domach gady — węże, jaszczurki i kameleony, a także pajęczaki (w tym pająki, czy skorpiony). Decydując się na takie zwierzę, trzeba również zapewnić mu odpowiedni pokarm. W sklepach zoologicznych można kupić owady karmowe, które są świetnym pożywieniem dla gadów czy pajęczaków.

Czym są owady karmowe

Terrarystyka ostatnich latach zyskuje na popularności. Wpływ na to ma na pewno coraz łatwiejszy dostęp do zwierząt egzotycznych. W dzisiejszych czasach gady czy pajęczaki można  zakupić w specjalistycznych sklepach zoologicznych. W tych samych sklepach można także kupić potrzebne wyposażenie, w tym terraria, oświetlenie oraz owady karmowe. Te ostatnie służą jako pożywienie dla tych zwierząt. 

Owady karmowe to najczęściej karaczany, muszki owocówki, mszyce, czy stonogi. Żywią się nimi mniejsze gady i pajęczaki, typu jaszczurki, kameleony, niektóre pająki i skorpiony. 

Zwierzęta karmowe — po co je hodować?

Owady karmowe dostępne sklepach terrarystycznych, to wygodne rozwiązanie dla każdego hodowcy gadów. Sprzedawane są zazwyczaj w większych zestawach, po 50, 100, 150 sztuk.  Można ją uzupełniać na bieżąco, czyli za każdym razem kiedy wszystkie zostaną zjedzone, kupić nowe opakowanie owadów, jednak wiele osób decyduje się na własną hodowlę zwierząt karmowych. 

Taka hodowla jest tańsza, a przy okazji, hodowca ma wpływ na to, czym owady są karmione i w jakich warunkach są przetrzymywane. To z kolei wpływa na kontrolę tego, czym odżywiają się docelowi pupile. 

Owady karmowe ze sklepów zoologicznych

Tak jak zostało to wcześniej wspomniane, osoby posiadające w domu gady lub pajęczaki, mogą sami hodować owady karmowe, lub kupować je w sklepach zoologicznych. Pierwsze rozwiązanie ma na pewno wiele zalet, ale wymaga też poświęcenia czasu i przygotowania odpowiednich warunków dla rozwoju owadów.

Znacznie wygodniejszym sposobem jest zakup zestawów zwierząt karmowych w specjalistycznych sklepach. Jednym z takich sklepów jest sklep terrarystyczny online Lesmantes, w którego ofercie można znaleźć wiele propozycji owadów karmowych, w tym: muszek owocówek, żuczków hawajskich, karaczanów (argentyńskich i madagaskarskich), skoczogonków i stonóg. Pełną ofertę zwierząt karmowych sklepu Lesmantes znajdziesz tutaj: https://www.lesmantes.pl/owady-karmowe-zwierzeta-karmowe-c-1.html

Specjalistyczne sklepy doskonale wiedzą, jak prowadzić hodowle zwierząt karmowych, dlatego jeżeli jesteś właścicielem owadożernego gada, lub pajęczaka, nie musisz poświęcać czasu na zdobywanie wiedzy i zakładanie hodowli paszy dla swojego zwierzęcia. Wystarczy, że zamówisz je w internecie.

1 KOMENTARZ

  1. Siema. Czy jesteście zainteresowani dodaniem publikacji eksperckiej na temat plecaków? Prowadzimy stronę na której sprzedajemy i testujemy plecaki. Szukamy osoby aktywnej, która byłaby zainteresowana sprawdzeniem jednego z tych modeli – plecak.net/plecaki-szkolne-mlodziezowe, co ty na to Aniu? Jeśli plecaki młodzieżowe nie są dla ciebie zbyt szałowe, to zapraszamy do kontaktu! Mamy zarówno szkolne modele dla młodzieży, jak i modele miejskie. Coś na pewno wybierzesz.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *