Iaquarius.pl

Blog dla Miłośników Zwierząt, Sklepów, Weterynarzy w Warszawie

Sklepy, Producenci, Organizacje

Kanapa dla psa – wybierz idealne legowisko dla Twojego pupila!

Każdy pies musi mieć w domu swój kąt. Takie miejsce, które będzie wyznaczone specjalnie dla niego. A w nim oczywiście nie może zabraknąć legowiska, które stanie się strefą snu i wypoczynku dla pupila. Planujesz zakup takiej kanapy dla psa? Wybór tego typu produktów jest obecnie naprawdę ogromny. Zobacz więc, czym kierować się podczas szukania idealnego legowiska dla Twojego psa!

Legowisko dla psa – rodzaj i kształt

Legowisko dla psa to bardzo szerokie pojęcie. W sklepach znajdziesz bowiem rożne typy takich legowisk, które różnią się między sobą kształtem, budową, czy też wyposażeniem w dodatkowe elementy. Dlatego też, jeśli szukasz idealnego dla swojego psa, w pierwszej kolejności ustal, jakiego fasonu szukasz. To znacznie zawęzi krąg opcji, dzięki czemu podjęcie ostatecznej decyzji stanie się prostsze.

Legowiska dla psów ze względu na kształt, można podzielić na dwie podstawowe grupy, czyli materace oraz kanapy. Te pierwsze, jak sama nazwa wskazuje, są płaskimi posłaniami. To bardzo podstawowe modele. Kanapa dla psa wyposażona jest natomiast w oparcia i często również w dodatkową poduszkę. Jeśli chodzi o wygodę, to w większości przypadków większą zapewni legowisko kanapa. Jednak oczywiście jest to kwestia dość indywidualna.

Z jakiego materiału legowisko dla psa wybrać?

Materiał to jedna z najważniejszych kwestii, jakie należy wziąć pod uwagę, przy wyborze kanapy dla psa. Jaki powinien on być? Przede wszystkim musi mieć trzy kluczowe cech, czyli być wygodny, łatwy w utrzymaniu i solidny. To zestaw, będący definicją idealnego legowiska.

Punkt pierwszy, czyli wygoda. Co to właściwie oznacza? Materiał nie powinien być szorstki i drapiący, ani mieć drażniących, wystających elementów. To szczególnie istotne w przypadku mniejszych psów oraz tych z krótką sierścią.

Kolejna ważna sprawa, czyli łatwy w utrzymaniu. Tutaj wszystko zależy przede wszystkim od psa i jego stylu życia. W przypadku zwierzaków, które gubią dużo sierści, warto postawić na tkaniny, do których takie włosy nie będą się przyczepiać. Dużo spacerów w deszczu i błocie? Wtedy przyda się materiał, który umożliwia łatwe ścieranie brudu.

I punt ostatni, czyli solidny. Dobra jakość to podstawa. Przecież nie chcesz z pewnością wymieniać legowiska raz na pół roku. Dlatego stawiaj a wzmocnione materiały, które są odporne na różne czynniki niszczące.

Jak dobrać odpowiedni rozmiar legowiska?

Kanapa dla psa pod względem rozmiaru musi być dopasowana przede wszystkim do samego zwierzaka. W pierwszej kolejności właśnie na to zwracaj uwagę. Powierzchnia legowiska powinna być na tyle duża, by dawać sierściuchowi możliwość swobodnego położenia się całym ciałem. Kanapa dla psa powinna być więc nieco większa niż pies.

Rozmiar legowiska powinien być też oczywiście dostosowany do wolnej przestrzeni, jaką dysponuje się w domu. Jeśli pies ma w nim wyznaczone miejsce, to taka kanapa powinna się w nim swobodnie mieścić. A jeśli jest tam zdecydowanie za mało miejsca, lepiej pomyśleć o przenosinach, niż kupować za małe legowisko.

Jak nauczyć psa spać na nowej kanapie?

Czy oswojenie psa z nowym legowiskiem jest trudne? Tutaj wszystko zależy od samego psa. Jeśli będziesz trzymać się wcześniejszych wskazówek, to raczej nie masz się o co martwić. Jednak czasem wkradają się różne czynniki indywidualne i może okazać się, że będzie to dość problematyczne. Co wtedy? Możesz przynieść do nowego legowiska ulubioną zabawkę psa. To pozwoli mu znacznie łatwiej zaklimatyzować się na nowym posłaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *