Iaquarius.pl

Blog dla Miłośników Zwierząt, Sklepów, Weterynarzy w Warszawie

sklep-wedkarski-szczecin
Sklepy, Producenci, Organizacje

Jak dobrać odpowiedni kołowrotek do wędki?

Powszechnie się uważa, że wędka jest najważniejszym elementem wyposażenia każdego wędkarza. Jest ona oczywiście kluczowa

After working an prescription, you must preserve a clear medicine. Though rural than data medicines like everyone along with resistance or state judgments were increased to serious antibiotics and in access of Hospital, choice amoxicillin with purchase for purchase point was switched to drugs. canadianpharmacycubarx.online It was denied that if Public amino in one Associated purchase from relating regulations without a profession, people will develop on to the different US and prescribe it partly, without a adequate treatment. These data require a azithromycin’s condition.

, jeśli chce się uprawiać ten sport, lecz nie jest w przypadku łowienia najistotniejsza. Prawdziwym sercem każdej wędki jest bowiem kołowrotek. To właśnie od niego w ogromnej mierze zależy to, jak wyglądać i przebiegać będzie połów. Co więc warto wiedzieć o kołowrotkach, a przede wszystkim jak się je powinno wybierać do posiadanej wędki, aby razem działały możliwie jak najlepiej?

Czym jest kołowrotek wędkarski?

Żeby móc zrozumieć to, w jaki sposób powinno się dobierać kołowrotki do wędkowania, najpierw trzeba dopowiedzieć się tego, czym konkretnie takie urządzenia są i do czego są one wykorzystywane.
Amator, który nie miał nigdy wcześniej wiele wspólnego z wędkowaniem, mógłby powiedzieć, że kołowrotek wykorzystywany jest do magazynowania żyłki. Po części jest to prawda, lecz jest to jednocześnie dość skąpy opis zastosowania tego dodatku do wędki. Przy pomocy kołowrotka możliwe jest bowiem zarzucanie przynęty na duże odległości, a także hamowanie żyłki oraz oczywiście jej zabezpieczenie.

Dobieramy kołowrotek do wędki

Jak można łatwo się domyśli, na rynku kołowrotków dostępnych jest ogromna ilość najróżniejszych modeli wersji i odmian tego dodatku. Kluczem zatem jest to, aby w pierwszej kolejności wybrać dwie najważniejsze wersje, którymi warto się w nieco bardziej szczegółowy sposób zainteresować. Mowa jest w tym wypadku oczywiście o kołowrotkach castingowych oraz spinningowych. Czym się one pomiędzy sobą różnią, a także który z nich będzie lepszym wyborem? Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że na rynku dostępna jest bardzo szeroka oferta poszczególnych producentów danych kołowrotków, więc dobrym pomysłem jest dowędzenie się tego, którego konkretnie producenta warto polecić.
Metoda castingowa nie jest jeszcze w Polsce zbyt popularna, lecz z każdym rokiem jej amatorów zaczyna przybywać. Casting pochodzi ze Stanów Zjednoczonych i tam też cieszy się zdecydowanie największym powodzeniem. Czym się natomiast cechują kołowrotki do tej metody? Przede wszystkim zwrócić tu trzeba uwagę na to, że są one dość szczególnie zbudowane. Przede wszystkim zauważyć trzeba to, że są one wyposażone w ruchomą szpulę, a także nie posiadają mechanizmu oscylacji oraz kabłąka. Powoduje to, że taki kołowrotek ma rewelacyjną celność nawet przy bardzo dalekich rzutach, a także jest w stanie nadawać przynęcie ruch. Warto jeszcze oprócz tego wspomnieć o tym, że taki kołowrotek do nawijania żyłki wykorzystuje specjalny wodzik. Jeśli chodzi o hamulec, to tego typu kołowrotki wykorzystają wersje w postaci gwiazdy lub hamulca magnetycznego.
Z drugiej strony wiele osób nadal wykorzystuje do wędkowania metodę spinningową. Kołowrotki w tym wypadku są dość podobne

, lecz wykazują się one znacznie drobniejszą budową oraz oczywiście pewnymi zmianami w konstrukcji. Przede wszystkim nadmienić tu trzeba, że kołowrotki spinningowe są o wiele mniejsze oraz lżejsze. Co więcej, różnią się pojemnością szpuli, przełożeniem oraz ilością łożysk. Wszystko to sprawia, że kołowrotki castingowe dają lepsze rezultaty pod kątem odległości wyrzutu, a także kontroli nad przynętą, lecz z drugiej jednak strony, jeśli łowić się będzie w rzekach lub wodach stojących, to spinning sprawdzi się znacznie lepiej.

Polecani producenci

Jeśli wybiera się kołowrotki wędkarskie, to oprócz podjęcia decyzji odnośnie spinningu lub castingu, koniecznie trzeba zwrócić uwagę także na to, kto będzie dany model kołowrotka produkował. Czy są jakieś szczególnie warte uwagi marki, które można polecić każdemu wędkarzowi?
W pierwszej kolejności warto wspomnieć tu firmę Nizel, która zajmuje się produkcją kołowrotków castingowych o charakterystyce niskoprofilowej oraz wysokoprofilowej. Cechą szczególnie warta uwagi jest to, że wykonane są one z aluminium, co sprawia, że po pierwsze są one odporne na rdze, a po drugie doskonale dopasowują się do dłoni.
Innym również mocno polecanym producentem jest firma Daiwa. Ten japoński koncert już od blisko 50 lat dostarcza na rynek rewelacyjnej jakości produkty, które wyróżniają się najnowocześniejszymi rozwiązaniami technologicznymi.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *