Iaquarius.pl

Blog dla Miłośników Zwierząt, Sklepów, Weterynarzy w Warszawie

Codzienność Zdrowie Zwierząt

Długi spacer, Dlaczego jest tak ważny dla twojego psa?

Pies, w przeciwieństwie do kota, wymaga regularnego, częstego wyprowadzania na spacery. Nie tylko umożliwiają one załatwienie potrzeb fizjologicznych, ale też spełnienie wielu innych potrzeb czworonoga. Decydując się o przygarnięciu psiaka pod swój dach należy o tym bezwzględnie pamiętać. Jeśli wiesz, że podołasz temu obowiązkowi, koniecznie zapoznaj się z naszym poradnikiem. 

Długi spacer. Dlaczego jest tak ważny dla twojego psa? Jakie korzyści daje wspólny spacer?

Spacer z psem – o ile ten nie cierpli na zaburzenia poruszania – to przede wszystkim okazja do zacieśniania więzi łączących czworonoga z jego opiekunami. Doświadczenie wielu „psiarzy” pokazuje, że częste długie spacery pozytywnie wpływają na relację człowieka ze zwierzakiem i ułatwiają nawiązywanie bliższych kontaktów. Długie spacery są też najlepszym sposobem na spożytkowanie energii drzemiącej w psie. Poza tym mają zbawienny wpływ na nasze zdrowie, dostarczając nam dawki zdrowego wysiłku o umiarkowanym natężeniu. 

O czym pamiętać w trakcie spacerów? Załatwienie potrzeb fizjologicznych to nie wszystko

Załatwienie potrzeb fizjologicznych to tylko jeden z powodów, dla których opiekun psa powinien zadbać o to, by wystarczająco dużo czasu spędzać na spacerach. Podczas nich nasz czworonóg może np. spędzić trochę czasu z innym psem, co ma duże znaczenie dla jego psychiki – jest wszak zwierzęciem stadnym. W przypadku szczeniąt odpowiednia dawka ruchu może zapobiec lub ograniczyć szkody czynione przez nie w domu. 

Jak urozmaicić spacer z psem? Zabawy węchowe, integracja z innymi psami i trening ruchowy

Spacery są doskonałą okazją do tego, by doskonalić wiele psich umiejętności. Znacznie ułatwiają to coraz powszechniejsze w polskich miastach psie wybiegi, na których czworonogi mogą z powodzeniem socjalizować się, a także skorzystać z infrastruktury do zabaw ruchowych. Ich powierzchnia jest na tyle duża, że umożliwia też zabawy z rzucanymi przedmiotami. Podczas spacerów można ponadto zapewnić psu tak potrzebne mu zabawy ruchowe. 

Spacer z psem – pomysły. Gdzie ze swoim psem wychodzić w Warszawie? Lista pomysłów

O ile doświadczeni opiekunowie czworonogów z całą pewnością dobrze wiedzą, gdzie wyjść z psem, to początkujący „psiarze” mogą mieć spore problemy ze znalezieniem odpowiednich miejsc. To oczywiście wymaga czasu, ale przy poszukiwaniach warto skorzystać z pomocy innych osób – np. na facebookowych grupach. Mieszkańcy Warszawy sporo pomysłów na spacer z psem znajdą ponadto w artykule dostępnym na pies.edu.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *